Víkend zdravého životního stylu - vyhodnocení - květen 2005

Dne 6. až 8. května již po třetí uspořádala Liga proti rakovině Brno společně s Poradnou zdravé výživy a odvykání kouření odpočinkový víkend na Vysočině v duchu správného životního stylu.

Víkend měl být tak trochu ukázkový a měl účastníkům nastínit, jak se dá žít zdravě a předcházet tak celé řadě nejen nádorových onemocnění. Byl určený pro celoživotní bojovnice se svojí hmotností, které se rozhodly jednou pro vždy zanechat držení diet a hladovění a jít na to z jiného konce.

Zhubnout tentokrát rozumně, bezbolestně, natrvalo a s úsměvem. O tom, že to jde, se ženy přesvědčily. Během víkendu si vyzkoušely řadu pohybových aktivit. Ať už to byl spinning (jízda na stacionárních kolech, připomínající jízdu na rotopedu s hudbou a lektorem). Nebo pak powerjógu a posilování s použitím posilovacích přístrojů i bez nich opět s vysvětlením lektora. Při tom všem se účastnice stravovaly dle zásad racionálního jídelníčku o energetické hodnotě 5 500 kJ. Tento příjem energie vede k průměrnému hmotnostnímu úbytku přibližně 0,5 kg týdně.

Nejen fyzicky, ale především velmi dobře psychicky působila procházka cílená na Zelenou horu a návštěva bazénu a sauny. Nechyběla ani přednáška o výživě a psychické podpoře při hubnutí.

Večer byl opravdu společenský, k tanci hrála živá hudba přímo v hotelu. Během pobytu bylo možno plně využít masáží a kosmetických služeb. Ženy se loučily nedělním obědem, po kterém si ke kávě dopřály i jistě zasloužený jablečný závin. Všechny se cítily plny energie a odpočaty, jen jim bylo líto, že víkend byl tak krátký a rychle utekl.

Shodli jsme se na tom, že by takových víkendů mělo být víc! Proto Liga společně s Poradnou přislíbila na podzim tuto akci zopakovat. Tak neváhejte a pojeďte s námi!

Víkend zdravého životního stylu Víkend zdravého životního stylu Víkend zdravého životního stylu Víkend zdravého životního stylu Víkend zdravého životního stylu Víkend zdravého životního stylu Víkend zdravého životního stylu Víkend zdravého životního stylu Víkend zdravého životního stylu Víkend zdravého životního stylu Víkend zdravého životního stylu Víkend zdravého životního stylu Víkend zdravého životního stylu Víkend zdravého životního stylu Víkend zdravého životního stylu