Síť nekuřáckých restaurací v Brně

Liga proti rakovině Brno spolupracuje s Magistrátem města Brna. V rámci projektu Brno-Zdravé město vznikl projekt „Síť nekuřáckých restaurací v Brně“, který byl prezentován na radničním brífinku dne 16. 5. 2013 u příležitosti Světového dne bez tabáku.

Toto téma přítomná média zaujalo a Český rozhlas Brno následně vytvořil speciální reportáž o nekuřáckých restauracích v Brně. Kromě Mgr. Ivany Draholové, vedoucí Kanceláře Brno-Zdravé město, která seznámila posluchače s výše uvedeným projektem, v reportáži vystoupila Ing. Iva Hrnčiříková, Ph.D. z Poradny pro odvykání kouření Masarykova onkologického ústavu a majitelé nekuřáckých restaurací, kteří se do projektu zapojili.

Reportáž byla odvysílána na stanici Český rozhlas Brno v pořadu Otázky a odpovědi dne 27. 5. 2013. Záznam reportáže je k dispozici na webu ČRo Brno v sekci Audio archiv a na webu Zdravého města.

Tisková zpráva

Tisková zpráva Národní sítě Zdravých měst ČR, která informaci o „Síti nekuřáckých restaurací v Brně“ uvádí jako příklad dobré praxe k současné době velmi diskutovanému tématu o zákazu kouření v restauracích.