Plaveme prsa

Plavali jsme prsa

Plavecký areál Kraví hora, 12. října 2013

Již potřetí organizovala Aliance žen s rakovinou prsu celostátní akci pro veřejnost se symbolickým názvem "Plaveme prsa!", kterou se zapojila do mezinárodní kampaně Den pro zdravá prsa vyhlašované koalicí Europa Donna. Smyslem této akce je upozornit na dobrou prognózu v případě včasné léčby zhoubného nádoru prsu, na možnosti kvalitního života vyléčených žen a na význam podpory v průběhu léčby i po ní.

Klub Diana a Liga proti rakovině Brno letos zajistily společné plavání v sobotu 12. října 2013 v bazénu na Kraví hoře v Brně v době od 14.00 hod do 17.00 hod. Pro návštěvníky byly připraveny propagační materiály obou organizací, letáčky Aliance žen s rakovinou prsu, Europy Donny Pro svá zdravá prsa, také o pojištění FOR YOU, letáčky o škodlivosti kouření a edukační materiály o samovyšetření prsu včetně fantomového modelu prsů.

Přišlo plavat 39 lidí, nejmladší chlapec měl 7 roků a nejstarší žena 76 let. Návštěvníci si nechali vysvětlit význam celé akce, k dispozici měli velké množství informačního materiálu a někteří si na modelu prsů vyzkoušeli metodu samovyšetření.

Všichni měli radost z pohybu a společně jsme hezky a účelně strávili sobotní odpoledne.

V Brně 12.10.2013

Eva Najvarová
předsedkyně Klubu Diana

Další fotografie naleznete v albu na aliancezensrakovinouprsu.rajce.idnes.cz

Odkaz na archiv České televize, kde můžete vidět reportáž z akce Plaveme prsa, která se vysílala ve večerních Událostech dne 12. 10.: V bazénech napříč Českem se v rámci osvěty plavala prsa

V sobotu 12. října Liga proti rakovině Brno společně s klubem Diana plavou prsa v bazénu Kraví Hora od 14.00 do 17.00 hodin

Akcí „Plaveme prsa!" se Aliance žen s rakovinou prsu zapojuje již potřetí k aktivitám spojeným se Dnem pro zdravá prsa vyhlašované koalicí Europa Donna každoročně 15. října

Již potřetí organizuje Aliance žen s rakovinou prsu celostátní akci pro veřejnost se symbolickým názvem "Plaveme prsa!", kterou se zapojila do mezinárodní kampaně Den pro zdravá prsa vyhlašované koalicí Europa Donna.

Smyslem této akce, která se letos uskuteční v sobotu 12. října 2013, je upozornit na dobrou prognózu v případě včasné léčby zhoubného nádoru prsu, na možnosti kvalitního života vyléčených žen a na význam podpory v průběhu léčby i po ní.

Letos „Prsa“ poplavou pacientky z 19 organizací ve 14 městech, a to v Praze, Opavě, Mostě, Brně, Krnově, Liberci, Ostravě, Zlíně, Českých Budějovicích, Vsetíně, Benešově, Domažlicích a České Lípě.

Nad akcí převzal záštitu ministr zdravotnictví ČR, primátor hlavního města Prahy Tomáš Hudeček a Mgr. Miroslav Kašný, náměstek primátora města Zlína.

Leták