Zdravotní prádlo Aravel

Je hydrofobní, vysoce porézní prádlo ( nátělník bez rukávů, nátělník s krátkým rukávem, spodky s krátkými nohavicemi). Zdravotní prádlo je kombinací velkoplošného obvazu a prádla. Je určeno pro pacienty, u nichž došlo v rámci léčebných postupů ozařování k druhotnému poškození tkání a pro jejich indikaci není nezbytné použití sterilního krytí. Prádlo je zhotoveno z měkkého a propustného úpletu, který nedráždí pokožku. Používáním zdravotního prádla si mohou pacienti usnadnit dobu rekonvalescence a urychlit hojení poškozených tkání. Vhodnosti použití vláken, ze kterých je výrobek zhotoven, je prověřena biologickými a ověřena klinickými zkouškami. Prádlo je díky vysoké porozitě prodyšné, nedráždí kůži, snadno se snímá a udržuje praním. Použití tohoto výrobku může napomoci při zvládání změn po ozařování a přispět ke zlepšení kvality života při onkologické léčbě.

Prádlo Aravel se doporučuje pro pacienty po radioterapii, kteří trpí poradiační reakcí kůže, ať již ve formě erytému (zarudnutí), je nevhodné v případě hlubších nebo mokvajících defektů kůže. Provedení výrobků si neklade za cíl dodávat prádlo v luxusním provedení, ale je zhotoveno tak, aby poskytovalo maximální možnou míru komfortu.

Prádlo se pere v pračce při teplotě 40 stupňů nebo ručně. Po dobu léčby není vhodné užívat změkčovací prostředky, po praní je potřeba máchat nejméně 2x v pitné vodě. Sušte zavěšené na šňůře. Prádlo nežehlete. Pokud je potřeba prádlo vyvařit, počítejte s jeho zvýšenou srážlivostí a nevratným pomačkáním. Tato změna je však pouze estetická, nemá vliv na užitné vlastnosti výrobku.