Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL)

Jedna se o správní úřad, který realizuje lékovou politiku státu. Jeho úkolem je zajistit, aby byla v ČR dostupná pouze farmaceuticky jakostní, účinná a bezpečná léčiva.

Pro širokou laickou veřejnost vydává SÚKL elektronické InfoListy, které jsou každý měsíc zaměřeny na určitý zdravotní problém (celiakie, léky při kojeni apod.). Vždy je uveden kontakt na autory článků, na tvorbě InfoListů je možno spolupracovat.

Na webové stránce www.olecich.cz je možno získat mnoho potřebných informací. Pod tlačítkem „Encyklopedie“ lze získat informace o lécích (např. o jejich skladování v domácnosti.)

SÚKL provádí kontroly lékáren a informuje zde o svých zjištěních. Na stránkách www.nebezpecneleky.cz lze získat informace o nelegálních přípravcích.

Tomáš Cikrt napsal knihu „Příběhy léků“ - příručka pro zvídavé čtenáře o vzniku, vlastnostech a používání léků. Kniha bude dostupná široké veřejnosti. Kniha se věnuje výzkumu a vývoji léků, putováni léků lidským organismem, jejich účinkům žádoucím i nežádoucím. Obsahuje též rady, jak porozumět příbalovému letáku.